Facebook içerik üreticilerine daha çok kazandıracak

kamerali-sohbet-sitesi

Son zamanlarda kullanıcıların gizliliğinin sağlanmadığı gerekçesiyle gündeme yerleşen Facebook, uzun bir zaman önce de YouTube’a rakip olacağı söylentileriyle gündeme gelmişti. Ardından ise kullanıcıların paylaştığı videolara reklam yerleştirmeye başlamıştı. Şimdi ise yapacağı bir hamle ile bu videolardaki reklamları çoğaltacak ve Facebook reklamları ile video sahiplerine para kazandıracak.

Facebook reklamları, her video sahibine para kazandırmayacak

Facebook, şimdilik videoların başındaki reklamları test etme aşamasındabulunuyor. Fakat bu reklamların kısa bir süre içerisinde çoğalacağı söyleniyor. Böylece kullanıcılar, paylaştıkları videonun başına Facebook reklamları ile gelir elde edebilecekler.

Facebook ReklamlarıTabi bunun şimdiden belirlenen bazı kuralları mevcut. Öncelikle, insanlar için pek önemsenmeyen videolar, bu reklamlar için kesinlikle uygun olmayacak. Sadece buna uygun olması da yetmeyecek. Sürekli aynı görüntünün döndüğü veya kendiliğinden sponsorluk içeren videolara reklam yerleştirelemeyecek.

Daha çok reklamın yer alacağı Facebook, daha önce videolarda gösterdiği reklamdan çok daha fazlasını göstermeyi planlıyor. Bunun yanı sıra yeni reklam modelleri de keşfetmeye çalışıyor. Böylece içerik üretici ve yayıncılar, Facebook üzerinden daha çok gelir elde edebilecekler. Tabi bu durumun kullanıcıları olumsuz etkileyeceği de ihtimaller arasında yer alıyor.

:: Facebook videolarının başındaki reklamlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce rahatsızlık veriyor mu?

Sevdiklerinizin Doğum Gününü Eşsiz Kılacak SürprizlerÇiçeksepeti
Kişiye Özel Ödeme Planı Fırsatı Göksu Prestij’de!Göksu Prestij
En güçlü 10 akıllı telefon açıklandı!
Creed 2’den nefes kesen fragman!